کجای گوگل خویشتنم؟!

روزانه ساعت های زیادی را در گوگل می گذرانیم، از سرچ نرخ های مختلف ارز، تا اخبار و روش های چاقی و لاغری که بگذریم، چند بار شده در گوگل خودت را، مجموعه ات را، کسب و کارت را سرچ بزنی!؟

بچه هایی که در شرکت های فناوری اطلاعات و یا حوزه های آی تی کار می کنند دقیقا می دانند منظورم چی هست!

همه ی ما در طول روز ساعاتی را به جستجوی خودمان در گوگل می پردازیم، از بالابودن رتبه مان خوشحال و مغرور و از به زیر افتادنمون غمناک و مضطرب میشیم،
و خدا نکند که از صفحه ی اول گوگل رد شده باشیم!

اصلا یکی از انواع بازاریابی ها همین بازاریابی گوگل است، در این بازاریابی، دیگر معرفی ظاهر کار از اهمیت برخوردار نیست، کسب و کار باید از درون قوی باشه تا به صورت پایدار، در اولین صفحه، اولین باشیم، باید محتوایی که تولید می کنیم اصیل باشه، کپی برداری از کسب و کار دیگه نباشه، قوی و به روز و با کیفیت باشه، حتی زمان تولید محتوا در سایت هم با اهمیت است، ترتیب و نظم اهمیت داره…
همه اینها به کنار، نگاه مخاطب، مدت زمان ماندگاری مخاطب و لذت بردن مخاطب و چرخیدن ش در سایت نیز بسیار مهم است، و اینکه آیا به ما بازمی گردد یا نه!
در اینجا قصد ندارم در مورد چگونگی صدر نشینی پایدار در گوگل سخن رانی کنم، و اینکه چه بسیار افراد و شرکت هایی که از داروهای انرژی زا استفاده می کنند تا به صورت مصنوعی کسب و کاری را در صدر گوگل بگذارند حرفی بزنم.

راستش روزی داشتم وبلاگ خودم را گوگل سرچ می زدم تا ببینم کجای گوگلم! در همان لحظه انگار که تلنگری به درونم زده شده باشد، به خود گفتم: من کجای گوگل خویشتنم؟! و البته گوگل من کجاست؟!
در اعماق تخیلات و ذهنیاتم فرو رفتم تا گوگل درونم را بیابم، و خودم را در همان لحظه در آن سرچ بزنم و ببینم کجای کارم؟! گوگل درونم را یافتم و در آن سرچ زدم، صفت ها را سرچ کردم، با کدام بالا می آمدم، در کجای صفحات بودم…!

ساعت های عمیقی را با خود و گوگل درونم طی طریق کردم. و با خود گفتم محتوای من چیست؟ آیا قوی و به روز است؟ آیا از کپی برداری به دور است؟ کیفیت اش چطور؟

آیا حق دارم از نبودن در صفحات اول گوگل گله مند باشم؟ آیا بالاماندنم در صفحه ی اول از پایداری برخوردار خواهد بود؟ در روزها و هفته های آتی کجای گوگلم؟

نمی خواهم وارد جزئیات شوم، فرض کن این نوشته تلنگری به درونت باشد. کجای گوگل خویشتنی؟! و البته گوگل تو کجاست؟

پی نوشت یک: زمانی که برای پرواز در درون بگذرد، به پیدا کردن گوگل و سرچ در آن می ارزد!

پی نوشت دو: دوستان، در اول نوشته ام روی کلمه گوگل، به مطلبی از محمدرضا شعبانعلی لینک کرده ام، پیشنهاد می کنم مطالب مربوط به برچسب “فلسفه تکنولوژی دیجیتال” از ایشان را نیز بخوانید، واقعن خوبه!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت