قصه های شب برای مدیران

چند وقتی است که هر شب در اینستاگرام، “قصه های شب برای مدیران” را به اشتراک میگذارم.
این قصه ها، برگرفته از کتابی به همین نام از “هنری مینتزبرگ” است. همان هنری مینتزبرگ خودمان که 10 نقش مدیریت را در 3 دسته معرفی کرد!! همان استاد مدیریت و سازمانها.

در نظر دارم در این پست تجمیعی از قصه ها را داشته باشیم. روی هر عکس که کلیک کنید، در کپشن پست ها متن کامل قصه ها هست. پیشنهاد میکنم متن کامل قصه ها را بخونید.

در مورد این کتاب، کمی از زبان هنری بزرگ با هم بخوانیم:
“هنگامی که کتاب را ورق می زنید ممکن است با استعاره هایی مبهم و عجیب و غریب مواجه شوید. این استعاره ها ساخته و پرداخته ذهن من هستند؛ «گاو»، «باغ »، « کوکی های برش داده شده»، «تخم مرغ هم زده»، «افسانه مدیر به مثابه رهبر ارکستر»، «ماهیتی نرم، زیر پوسته داده های سخت»، «هیئت مدیره به مثابه زنبور» و «کوچک کردن اندازه سازمان به مثابه حجامت» از جمله آنهاست. در هنگام روبه رو شدن با این استعاره ها از شما می خواهم گیج نشوید و کمی دندان روی جگر بگذارید. این استعاره ها برای من بهترین هستند؛ معنادار و ملموس اند، با اندکی صبر برای شما نیز شفاف خواهند شد.
از این کتاب انتظار نداشته باشید برای شما وردهای جادویی با سحرآمیز برای مدیریت معرفی کند. من این افاضات جادویی را به کتاب های مدیریتی دیگر واگذار می کنم. در عوض در این کتاب شما با بینش هایی متفاوت با آن چه تاکنون درباره مدیریت و سازمان شنیده اید آشنا خواهید شد؛ پس، از شما می خواهم این بینش ها را قبل از خواب بخوانید تا صبح فردا که از خواب برمی خیزید، بعد از نوش جان کردن یک تخم مرغ هم زده خوشمزه، دنیای آشفته «مدیربودن» را به گونه ای دیگر رمزگشایی کنید؛ شاید پس از آن، شما و همکارانتان و حتی خانواده تان، اندکی، ولو کوچک، زندگی شادتری را تجربه کنید.
شب تان به خیر؛
آرزو می کنم رؤیاهایی شیرین ببینید…

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت